Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vladimir Putin foto

Ztručně k Putinovi

Vladimír Putin je v médiích označován za diktátora a viníka Ukrajinské krize. V souvislosti s ním je třeba si uvědomit, že i přes některé jeho velmi chybné závěry nenapáchal nic co by bylo v rozporu s dobrými mravy a demokracií. Na intervence USA je zde na mnoha místech poukázáno. Nic alespoň z desetiny srovnatelného ale Putin nenapáchal. Největší jeho chybou bylo ponechání Libye na pospas západním agresorům. Nejbohatší Africká země se během jednoho roka proměnila doslova v ruiny a dnes je stále neschopná fungovat jako stát. Počet obětí Intervence do Iráku se odhaduje na více než jeden milion. To jsou jen 2 intervence zemí NATO/USA z mnoha desítek dalších.

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

A koho zabil Putin? Jisté je, že v Sýrii narazil západ právě na Putina. Země NATO, které otevřeně přiznávaly podporu tamních rebelů, od této chvíle nebyly schopny jednoduše intervenovat kam se jim zlíbí. Za pomoci bombardérů nemohly nainstalovat pro sebe pohodlné, nebo obecně nestabilní, režimy v jakékoli ropné velmoci. Nejvíc může být Putinovi vděčná Venezuela, která byla další surovinovou laskominou na řadě, po Iráku, Libyi a Sýrii.

Nebýt Vladimíra Putina, mohou si země NATO dělat naprosto co chtějí a nebyl by nikdo, kdo by jim alespoň trochu znepříjemnil život.

Díky Putinovi už se bude muset NATO před každou další intervencí zamyslet.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář